Ankieta:

Czy chiałabyś/ chciałbyś żeby Twoje składki wpływały na Twoje prywatne subkonto, którym mogłabyś/ mogłbyś dysponować w czasie leczenia, choroby?

Anna Dąbrowska, dziewczyna zmagająca się z mukowiscydozą wygrała programie The Voice Kids!

Choroba nie przeszkodziła jej w spełnianiu marzeń! Chora Ania wygrała „The Voice Kids”! Zachwyciła głosem, charyzmą i determinacją. Przekonała do siebie jurorów popularnego show i widzów–to wystarczyło, żeby zwyciężyć w drugiej edycji programu The Voice Kids. Ania Dąbrowska u boku popularnej wokalistki, Cleo, otrzymała tytuł najbardziej rozśpiewanej nastolatki w Polsce! W spełnieniu tego marzenia nie przeszkodziła jej poważna i nieuleczalna choroba– mukowiscydoza, którą Ania zaakceptowała w 100 procentach.

Program telewizyjny The Voice wyróżnia się wśród innych talent show tym, że najważniejszy w nim, przynajmniej na pierwszym etapie rywalizacji, jest głos–jurorzy, a właściwie trenerzy, nie widzą uczestników, nie znają ich historii ani osobowości–muszą zdać się na swój słuch i intuicję. W drugiej edycji popularnego programu dedykowanego zdolnym dzieciakom zdecydowała się wystąpić 13–letnia Ania Dąbrowska.

Podczas tak zwanych „Przesłuchań w ciemno” wykonała utwór z repetuaru Christiny Aguillery „Hurt”. Jurorzy byli zachwyceni–swoje fotele odwrócili: Dawid Kwiatkowski, duet z zespołu Afromental Thomson i Baron oraz Cleo, współautorka wielkiego hitu „My Słowianie”. To właśnie pod skrzydła charyzmatycznej wokalistki trafiła 13–latka. I to doprowadziło ją do wielkiego finału, w którym zmierzyła się tylko z dwoma innymi uczestnikami programu.

Ania Dąbrowska długo nie mówiła o swojej chorobie. Po wygraniu programu pojawiła się w studiu TVP 2  iw programie pt.: „Pytanie na Śniadanie” opowiedziała o tym, że jest chora, tj. że od urodzenia cierpi na mukowiscydozę.

–O chorobie dowiedziałam się, gdy miałam 5 lat. W sumie na początku bałam się tej choroby, była dla mnie ciężka, ale musiałam z nią żyć, teraz nauczyłam się z nią współistnieć–komentowała 13–latka w „Pytaniu na Śniadanie".

Obecnie nastolatka z miejscowości Wesoła na Podkarpaciu koncentruje się na wydaniu płyty, wie już na pewno, że chce być wokalistką. Chorobę zaakceptowała bardzo szybko, starała się żyć tak samo jak jej rówieśnicy, miała pasje, przyjaciół i wielkie marzenia, które realizuje.

Trzynastolatka jest uczennicą ósmej klasy Szkoły Podstawowej im. J. Piłsudskiego w Wesołej. Kształci się także w Państwowej Szkole Muzycznej pierwszego stopnia w Dynowie, chodzi do klasy fortepianu. Ponadto jest uczennicą Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie. Wygląda na pełną życia, szczęśliwą nastolatkę. Niestety musi zmagać się z poważną chorobą genetyczną, tj. mukowiscydozą.

Fot. źródło: Facebook The Voice Kids TVP

–Największym moim marzeniem jest wydanie pierwszej płyty. Póki jestem w stanie tj. pozwala mi na to mój stan zdrowia. Muszę szybko spełniać swoje marzenia, bo nie mam za dużo czasu–wyznała w jednym z odcinków.

Program pojawił się w życiu Ani w odpowiednim momentcie, bo pomimo młodego wieku dziewczyna ma już bardzo bogaty życiorys sceniczny.

Ania Dąbrowska jest uczennicą ósmej klasy Szkoły Podstawowej im. J. Piłsudskiego w Wesołej oraz Państwowej Szkoły Muzycznej I st., w Dynowie (klasa fortepianu), jak również udziela się w Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie. Jej pasją, poza śpiewaniem, jest m.in. jazda na deskorolce oraz rowerze, jak również gra w piłkę ręczną. Jak wynika z biografii dostępnej na stronie programu, gra w szkolnej drużynie dziewczęcej na pozycji atakującej.

Ania Dąbrowska, niczego nie ukrywała, będąc w programie, zmagała się także z poważną i nieuleczalną chorobą. 13–latka cierpi na mukowiscydozę, chorobę genetyczną, która ma zgubny wpływ na układ oddechowy, jak również funkcjonowanie układu pokarmowego.

Mukowiscydoza to choroba nieuleczalna, szansą na dłuższe życie jest przeszczep płuc. To właśnie dzięki przeszczepowi Klaudia z Torunia otrzymała kilka dodatkowych lat. Dosknale rozumie, co przechodzi zwyciężczyzni The Voice Kids.

–Moja walka z mukowiscydozą trwała 25 lat, ponieważ urodziłam się z tą chorobą. Przeszczep płuc nie wyleczył mnie z mukowiscydozy, ale przedłużył i uratował mi życie. Moje płuca już nie miały siły funkcjonować, były strasznie wyniszczone wieloma antybiotykami dożylnymi, wydzieliną, która była w nich 24 godziny na dobę czy krwiopluciami. Porównałabym to do wymiany na przykład starego zardzewiałego silnika samochodowego, na nowy z salonu–żartuje Klaudia Grajewska.

–Wszystkim, którzy walczą o swoje życie i zdrowie chciałabym powiedzieć, opierając się na własnym doświadczeniu, że nie można się poddawać. Ja nie raz walczyłam na OIOM–ie, lekarze nie dawali mi szans, a teraz? Mam nowe życie! Trzeba myśleć pozytywnie, nawet jak jest źle. Życie mamy jedno i warto o nie zawalczyć pomimo wszystkich  trudności.
I dokładnie z tego samego założenia wychodzi 13–letnia Ania Dąbrowska, którą okrzyknięto „najbardziej uśmiechniętą uczestniczką drugiej edycji The Voice Kids”.

–Kibicowalam Ani, od początku była moją faworytką, cudownie, że wygrałaś kochanie... U mnie w domu po ogłoszeniu wyników hałas jakby Lewy gola strzelił, jestem dumna, a zarazem szczęśliwa, że właśnie Ty wygrałaś. Najlepsza! – czytamy w internetowych komentarzach fanów programu.

–Dziękujemy za chwile wzruszeń Aniu, jesteś niezwykle wrażliwa i ujmująca. Pięknie–dodaje na facebookowym fanpage’u programu Aleksandra. –Gratulacje dla Ani. Od pierwszego dźwięku na Przesłuchaniach w ciemno była moją faworytką. Tak jak w pierwszej edycji Roxi, tak i w tej Ania, obie były poza zasięgiem–dodaje Maciek. –Największy skarb i talent w drużynie Cleo. Ania jesteś wielka. Popłakałam się. Wierzyłam w Ciebie od początku programu–pisze wzruszona Kinga. –Aniu gratulacje, zasłużone zwycięstwo! Bardzo się cieszę, że wygrałaś. Piękny głos! Jeszcze raz gratulacje Aniu! Pokazałaś jak walczyć o marzenia–dodaje Weronika.

Ania Dąbrowska w finale zaśpiewała również piosenkę, którą specjalnie dla niej skomponowała jej mentorka Cleo.
–Bardzo szybko napisałam ten utwór. To piosenka specjalnie dla Ani, za to, że ona właśnie taka jest–zdradziła piosenkarka, podkreślając wyjątkową wrażliwość swojej podopiecznej.

–Od razu, jak usłyszałam tę piosenkę, to poczułam w sercu, że to będzie moja piosenka–powiedziała Ania Dąbrowska, zwyciężczyni 2. edycji The Voice Kids. –Spełniło się moje największe marzenie!–dodała wzruszona.

Jak teraz potoczy się kariera młodej wokalistki? Przed nią praca nad debiutanckim albumem, a w niedalekiej przyszłości reprezentowanie Polski na Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci, który w tym roku odbędzie się w Krakowie. Warto dodać, że 30–letni Portugalczyk, Salvador Sobral, zwycięzca „dorosłej” Eurowizji z 2017 roku również borykał się z poważnymi problemami zdrowotnymi–przeszedł trzy operacje, w tym przeszczep serca.

Artyści zmagającym się z różnymi chorobami pokazują, że kochając muzykę można wiele dolegliwości przezwyciężyć. Po sobotnim finale, nie ma wątpliwości, że zalwedwie 13–letnia Ania z Podkarpacia, to kolejna osoba potwierdzająca tę tezę. Mocno trzyamy kciuki za zdrowie młodej wokalistki i jej występ na Eurowizji!

Arkadiusz Nowiński
 

  RSS
Komentarze użytkowników (0)
© 2022 Copyright by "Silni w Chorobie" Marcin Meszko
Niniejsza strona www oraz jej podstrony wraz ze wszystkimi zamieszczonymi na niej materiałami są objęte prawami własności intelektualnej Marcina Meszko, prowadzącego działalność gospodarczą pod firmą „Silni w Chorobie Marcin Meszko” z siedzibą w Toruniu. Czytaj więcej
Wyłaczajac blokowanie reklam wspierasz nasz portal i pomagasz rozwijać projekt Silniwchorobie.pl