szpitalne przepychanki

szpitalne przepychanki

Kilka tygodni temu, w Dziecięcym Szpitalu w Bydgoszczy spotkała mnie jakże zaskakująca sytuacja...
Dodam tylko, że szpital jest nowiutkim, wybudowanym od podstaw obiektem.
Wszystko jeszcze pachnące nowością.
Niestety pracownicy, w tym lekarze, nie dali się poznać w 100% od najlepszej strony.
Moje dziecko musiało mieć badanie przeprowadzone w uśpieniu (sedacja).
Przed badaniem podano leki usypiające, żeby łatwiej było się wkuć się w żyłę i założyć wenflon.
Po zaśnięciu dziecka, przyszedł lekarz anestezjolog i rozkazującym tonem kazał wziąć mi moje dziecko na ręce i przenieść na salę badań.
Z pewnością nie udźwignęłabym dziecka ponieważ waży kilkadziesiąt kilogramów, a stanie bezwładu-przynajmniej 2 razy tyle...
To właśnie odpowiedziałam lekarzowi. Ponadto mam bardzo chory kręgosłup i nie mogę dźwigać.
Drodzy rodzice za takie postępowanie lekarzowi grozi wysoka kara, nie dajcie się namawiać na przenoszenie dziecka w takim stanie, od tego są łóżka szpitalne, które posiadają kółka, czy wózki inwalidzkie, które służą do transportu pacjentów.
Od lekarza otrzymałam tylko krótką informację, że łóżko nie zmieści się na sali badań, a wózka inwalidzkiego oddział nie posiada....
Możecie sobie wyobrazić jakie było moje zdziwienie!?! - W nowym szpitalu....takie rzeczy?
Wszystko skończyło się tak, że pielęgniarki przeniosły moje dziecko, na rękach, ale proszę Państwa, to niezgodne z przepisami!
Od razu rodzą się pytania: "Kto odpowiedziałby gdyby pielęgniarki przewróciły się z moim dzieckiem?", "Co gdyby któraś z Pań się potknęła?" itd., itd.
Szkoda, że za każdym razem, gdy człowiek trafia do szpitala zawsze jakiś pracownik (lekarz, pielęgniarka, salowa) musi popsuć całokształt!!!
autor: Marta Kowalska
© 2021 Copyright by "Silni w Chorobie" Marcin Meszko
Niniejsza strona www oraz jej podstrony wraz ze wszystkimi zamieszczonymi na niej materiałami są objęte prawami własności intelektualnej Marcina Meszko, prowadzącego działalność gospodarczą pod firmą „Silni w Chorobie Marcin Meszko” z siedzibą w Toruniu. Czytaj więcej
Wyłaczajac blokowanie reklam wspierasz nasz portal i pomagasz rozwijać projekt Silniwchorobie.pl