Ankieta:

Czy chiałabyś/ chciałbyś żeby Twoje składki wpływały na Twoje prywatne subkonto, którym mogłabyś/ mogłbyś dysponować w czasie leczenia, choroby?

Julia Konwińska, lat 6- chce być zdrowa! Pomóżmy dziewczynce!

O czym może marzyć sześcioletnia dziewczynka? Julka chciałaby pozbyć się cewnika i móc iść do toalety-na własnych nogach, sama-oraz do kuchni, zrobić sobie kanapkę.

Dziś z perspektywy wózka inwalidzkiego nie dosięgnie nawet blatu. Inne małe dziewczynki marzą o pięknych lalkach, o tym, by zostać księżniczką… Ona błaga tylko o jedno–chce być zdrowa…

Dziewczynka urodziła się z rozszczepem kręgoslupa, cierpi na przepuklinę oponowo-rdzeniowa, wodogłowie, stopy końsko-szpotawe oraz pęcherz neurogenny.

Julka zrobi wszystko, żeby stanąć na własnych siłach. Gdy udaje jej się stanąć na nogach, nawet na tej chorej, prostej, gdy robi kilka kroków z pomocą mamy i taty–mała buzia rozświetla się szczęściem. To radość, której zdrowy człowiek nie jest w stanie sobie wyobrazić. Każdy krok jest dla niej cenniejszy niż najdroższa, najpiękniejsza zabawka.

Julka porusza się po domu, przesuwając się na pośladkach i podpierając małymi rękoma. Zna świat z takiej perspektywy. Nie widzi, co leży na stole, nie sięgnie do książek na regale. Z tego powodu bardzo cierpi…

Dlatego robimy tę zbiórkę. By wspólnie sprawić, że Julka stanie na własnych nogach. Że jej marzenie się spełni. Dziewczynka potrzebuje sprzętu, który będzie mógł ją pionizować–specjalne pasy zakładane na nogi, na biodra i klatkę piersiową umożliwią jej utrzymanie prawidłowej pozycji ciała i ćwiczenie pierwszych kroków. Potrzebna jest też rehabilitacja, która powinna się odbywać codziennie! Tylko bez tych dwóch rzeczy te wszystkie operacje, ten ból nie pójdą na marne…

W kwietniu Julkę czeka kolejna operacja, która umożliwi jej zginanie nogi. Wraz z ćwiczeniami na sprzęcie i rehabilitacją– to dla niej ogromna szansa, by w końcu zaczęła chodzić.

Prosimy, przyłącz się do nas i odmień los Julki. Niecałe 25 tysięcy złotych, to cena za sprawność i szczęście tego dziecka, które możemy podarować mu wspólnie.

Poniżej link do zbiórki:
https://www.siepomaga.pl/julia-konwinska

© 2021 Copyright by "Silni w Chorobie" Marcin Meszko
Niniejsza strona www oraz jej podstrony wraz ze wszystkimi zamieszczonymi na niej materiałami są objęte prawami własności intelektualnej Marcina Meszko, prowadzącego działalność gospodarczą pod firmą „Silni w Chorobie Marcin Meszko” z siedzibą w Toruniu. Czytaj więcej
Wyłaczajac blokowanie reklam wspierasz nasz portal i pomagasz rozwijać projekt Silniwchorobie.pl