Anna Markowska zostawiła wspomnienia o raku za sobą i spełnia marzenia. Wystartowała w Top Model aby znaleźć się w 3 finalistów!

Powiedziała o swojej chorobie I prawie wygrała modowe show!
TVN zakończył emisję 7 sezonu programu Top Model (orygi. Next Top Model). W poniedziałek, 26 listopada, poznaliśmy werdykt widzów. O zwycięstwo otrarła się dziewczyna, która wygrała z rakiem. Program pozwolił jej uwolnić się od kompleksów.

Na casting do siódmej edycji programu przyszła żeby spełnić swoje marzenia. Chociaż widzowie od początku widzieli w niej młodą i piękną dziewczynę, to ona była pełna kompleksów–jej ciało skrywało blizny, które będą już zawsze przypominać jej o chorobie. Zanim zdobyła serca jurorów musiał uwierzyć w siebie.

Anna Markowska zostawiła wspomnienia o raku za sobą i teraz będzie spełniać marzenia. Nie było jej łatwo. Pochodząca z Krakowa dziewczyna przygodę z modelingiem rozpoczęła w wieku 16 lat. Zawsze chciała to robić, była zdeterminowana, aby spełniać swoje marzenia. Niestety choroba pokrzyżowała jej plany.

–Wejście w świat mody, był dla mnie ogromnym szczęściem. Mogłam pracować od rana do wieczora. Na co dzień nie jestem pewną siebie osobą, ale w momencie, kiedy wychodziłam na wybieg, czułam się jak gwiazda rocka–wyznała początkująca modelka w rozmowie z magazynem Viva.

Niestety, kiedy usłyszała diagnozę zamiast spełniać marzenia musiała walczyć o swoje zdrowie i życia. Agencja modelek, która reprezentowała dziewczynę zerwała z nią kontrakt.– Ciężko mi o tym mówić ze względu na dziadków. Walczyłam z nowotworem przez ostatnie trzy lata–wspomina.

Dziewczyna przeszła sześć operacji i dwa przeszczepy, wciąż ma blizy, które są symbolem zwycięstwa nad rakiem. Był to niezwykle trudny czas. Często dusiła się. Nie mogła też normalnie jeść. Przez 4 miesiące była karmiona tylko przez sondę. Podczas leczenia przez pewien czas nie mogła również mówić–wszystko przez język, który lekarze przyszyli jej do podniebienia. Niestety 26–latka przez długie lata myślała, że właśnie przez to będzie musiała zrezygnować z marzeń o karierze modelki. W końcu jednak odważyła się i przyszła na casting do najnowszej odsłony programu Top Model. Tej decyzji nie będzie żałowała do końca życia. Od razu oczarowała jurorów.

–Jesteś jedną z najładniejszych dziewczyn, jakie pojawiły się we wszystkich edycjach. Witamy w programie! –powiedział do niej Marcin Tyszka, znany fotograf, który jest jurorem programu Top Model. Z kolei Dawid Woliński, projektant mody nazwał ją nową Cindy Crawford. Porównań do ikony mody lat 90. było w całym programie znacznie więcej. Ania uwierzyła, że ma jeszcze szansę spełnić marzenia.

–Pierwsze castingi już za nami, historia niestety taka, a nie inna... powrót do tego kosztował mnie wiele emocji, niestety nie było szans tego ukryć. Teraz mam nadzieję, że zapomnicie o tym, tak jak ja. Ma być wesoło i czeka nas dużo przygód z Top Model. Dziękuję za tak pozytywne przyjęcie–napisała przyszła modelka na instagramowym profilu tuż po pierwszym odcinku modowego show.

Dopingowali ją najbliżsi, kciuki trzymali przyjaciele, a jurorzy i goście specjalni programu byli oczarowani jej skromnością, pracowitością i urodą. Podczas jednego z zadań dziewczyna zachwyciła samą Anję Rubik, która chwaliła ją między innymi za dużą świadomość swojego ciała.

Dziewczyna dotarła do ścisłego finału show, a awans wywalczyła także dzięki wrażeniu jakie wywarła na organizatorach Los Angeles Fashion Week–przeszła wszystkie castingi u projektantów, a jeden z nich, chociaż nie miał zatrudniać nikogo z uczestników polskiego Top Model, podszedł do niej i zaproponował, aby poszła na wybiegu w jego pokazie i pokazała jego najnowszą kolekcję. Reżyserka pokazów mody Katarzyna Sokołowska była bardzo dumna ze swojej podopiecznej.

Ostatecznie Ania Markowska zajęła w show trzecie miejsce, jednak wielu jej fanów uważa właśnie ją za zwyciężczynię programu.

–Już mnie trochę znacie, więc pewnie wiecie, że wygrałam podczas finału coś droższego niż 100 tysięcy papierów! Wygrałam przede wszystkim wasze wsparcie. Anja Rubik powiedziała mi piękne słowa, których nie zapomnę do końca życia, mam sympatię i doping dobrych ludzi, których poznałam w czasie trwania programu. Przede wszystkim przepracowałam siebie, mam power, by działać dalej. Gdybym miała możliwość cofnąć się do finału, wybieram dziś moje "nagrody", pieniądze zarobię w pracy, która da mi satysfakcję. Wam dziękuję za KAŻDEGO jednego smsa, gdybym mogła każdego bym uścisnęła! Jestem bardzo, bardzo wdzięczna–napisała do swoich fanów laureatka trzeciego miejsca siódmej odsłony Top Model.

Przed Anią ciężka praca, bo modeling to nie jest lekki kawałek chleba, jednak Markowska udowodniła, że jest zdeterminowana i że potrafi walczyć o swoje marzenia. Przy okazji uświadomiła sobie i innym, że choroba nie może stać na przeszkodzie w realizacji pragnień, a samo show zburzyło kolejne tabu.

Top Model to program telewizyjny dla młdych modelek i modeli (od czwartej edycji), pomysłodawcyznią oryginalnej wersji show jest Tyra Banks, supermodlelka i osobowość telewizyjna. W Polsce program prowadzi Joanna Krupa. Przez siedem edycji widzowie przekonali się na własne oczy, że to nie tylko program o modzie.

To właśnie w Top Model wystąpiła modelka po operacji zmiany płci–Michalina Manios, a także Kamila Warzęcha, która w trakcie swojej przygody z programem rozpoczęła proces przeistaczania się w kobietę. Chociaż obie uczestniczki były mocno krytykowane, a internetowi hejterzy nie dopuszczali do siebie żadnych argumentów, to jednak jurorzy dokładali wszelkich starań, aby o wyniku wykonywanych zadań decydowały postępy, jakie robią dziewczyny, a nie ich odmienność. To bardzo ważne w procesie integracji społecznej żeby każdą osobę wykluczaną oceniać sprawiedliwie, czyli przez pryzmat dokonań.

Świat mody coraz bardziej otwiera się na osoby, które nieco odbiegają od tradycyjnego wizerunku modowej piękności. Nyle DiMarco, który od urodzenia jest głuchy, wygrał amerykańską wersję Top Model i teraz świetnie radzi sobie na wygiegach czołowych projektantów.

Chantelle Winnie znana jako Winnie Harlow jest jedną z pierwszych na świecie modelek z widoczną chorobą skóry–od urodzenia cierpi na bielactwo.Vitiligo (bielactwo nabyte) jest schorzeniem skórnym o niewyjaśnionej do końca etiologii. Objawia się obecnością białych odbarwień na skórze. Dotyka około 1% populacji niezależnie od płci, wieku i rasy.

Oczywiście mam taką skórę, a nie inną i jej wygląd nie na wszystko mi pozwala. Ale taka po prostu jestem, więc mam do siebie samej jak najbardziej pozytywne nastawienie. Myślę, że należy najpierw pokochać samego siebie, zanim zacznie się oczekiwać miłości od innych. To ogromnie ważne i inaczej nie da rady. Trzeba zacząć od siebie–mówiła modelka w jednym z wywiadów, który opublikował sewis Na Temat.

Inni, ale piękni też mogą spełniać marzenia i na szczęście świat mody to umożliwia.

Arkadiusz Nowiński

  RSS
Komentarze użytkowników (0)
© 2022 Copyright by "Silni w Chorobie" Marcin Meszko
Niniejsza strona www oraz jej podstrony wraz ze wszystkimi zamieszczonymi na niej materiałami są objęte prawami własności intelektualnej Marcina Meszko, prowadzącego działalność gospodarczą pod firmą „Silni w Chorobie Marcin Meszko” z siedzibą w Toruniu. Czytaj więcej
Wyłaczajac blokowanie reklam wspierasz nasz portal i pomagasz rozwijać projekt Silniwchorobie.pl